Wszystko, co powinieneś wiedzieć o siatkach zgrzewanychSiatki zgrzewane to artykuł, jaki często spotykamy, jednak zwykle nie zwracamy na niego uwagi. Siatki posiadają takie różnorodne użycie, że prędzej czy później zajdzie potrzeba aby je kupić. Ten rodzaj siatki jest znacznie rzadziej spotykany, niż powszechna siatka pleciona, jednakże coraz częściej klienci decydują się na jej kupno.

Siatka zgrzewana czy pleciona? Co wybrać?

Aby odpowiedzieć sobie na problem odnośnie wyboru siatki, należy w pierwszej kolejności zastanowić się, jakie istnieją między nimi rozbieżności. Standardowa siatka pleciona to zwykle ocynkowana stal z ochroną PCV. Powstaje ona w technice splatania ze sobą drutów i kompilacji powtarzających się oczek. Kształt, jaki widzi się przede wszystkim, to romby.

W przypadku siatki zgrzewanej również otrzymujemy stal w formie pokrytej cynkiem, dodatkowo powleczoną warstwą PCV. Siatki zgrzewane często używa się do ogrodzenia działki. To rozwiązanie jest nadzwyczaj eleganckie i trwałe. Siatki zgrzewane możemy zamówić we wszelkich możliwych kolorach, zmieniana jest także wielkość otworów, wysokość, lub długość rolki. 

Siatki zgrzewane – zalety

Jedną z podstawowych i najistotniejszych cech siatek zgrzewanych jest łatwość instalacji. Po kupnie siatki dostajemy nieelastyczny materiał, którego nie trzeba odkształcać i rozciągać, jak w sytuacji siatek zaplatanych. Wysokiej klasy sztywny pręt na pewno nie ulegnie zniszczeniu w trakcie instalacji. Dodatkowo, należy zwrócić uwagę na fakt, iż siatka zgrzewana umożliwia przepływ powietrza a także promieni słonecznych.