Nowoczesne schody – trendy w 2021 rokuSchody to podstawowe rozwiązanie stosowane w pomieszczeniach prywatnych jak i publicznych, dające możliwość komfortowego przemieszczania się pomiędzy poziomami. Ważna jest ich funkcjonalność i bezpieczeństwo, lecz nie mniej ważny jest kształt i forma. Dziś przedstawimy ci aktualne trendy w wykończeniu schodów na zamówienie, tak aby nowoczesne schody świetnie komponowały się w twoim wnętrzu. Znajdziesz tu kluczowe informacje o najbardziej popularnych typach schodów, metodach wykończenia stopni oraz jak dopasować schody do stylu twojego wnętrza.

Schody w stylu minimalistycznym

Gdy w twoich wnętrzach panuje styl minimalistyczny, a jesteś zaledwie na etapie budowy domu, możesz postawić na schody wspornikowe, których struktura jest maksymalnie uproszczona. Idealnie sprawdzi się tu najprostsza barierka – na przykład taka wykonana ze szkła. Podczas wyboru wykończenia stopni posiadasz pełną dowolność, może to być beton, kamień lub drewno, ale masz możliwość wybrać także z dużej oferty płytek. Najmodniejszym rozwiązaniem jest wybranie dopasowanego kolorystycznie do tworzywa wykończenia stopni do okolicznej ściany. Stworzy to piękne tło dla twoich schodów, same schody nie będą przytłaczały swoim rozmiarem. 

Tradycyjne schody w nowoczesnej aranżacji – schody na zamówienie Gdańsk

Przestrzeń pod schodami można urządzić na wiele sposobów. Istotne będzie to szczególnie w mniejszych pomieszczeniach, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Jeśli szerokość biegów będzie odpowiednia, pod schodami możemy umieścić wygodną sofę, zaaranżować pracownię czy domowe biuro. Aby ta powierzchnia dobrze nam służyła, odpowiednio jest wybrać schody z pełnym czołem stopnia, by pył i piasek nie dostawały się do powierzchni, którą stworzyliśmy pod biegami. Ważne jest także zespolenie barierki ze stopniami, wykorzystanie szklanej płyty umocowanej bezpośrednio do stopni w miejsce tralek czy ażurowych wykończeń zda egzamin.

Schody na zamówienie Gdynia – ozdoba twojego wnętrza

Jak wiadomo schody poza swoją podstawową funkcją są istotnym punktem każdego pomieszczenia. Ze względu na swoją wielkość, a także powiązanie dwóch przestrzeni, silnie zwracają na siebie uwagę. Schody są więc istotnym elementem każdego wnętrza i dlatego należy dłużej pomyśleć nad ich kształtem, kolorystyką, czy strukturą surowców. Aby maksymalnie dopasować wybór schodów do swojego mieszkania warto wybrać schody na zamówienie w Trójmieście.

Źródło: www.stolmark.pl