Nauka języka obcego – w jaki sposób przezwyciężyć nieśmiałość w mówieniu?Bezsprzecznie obecnie poznawanie języków obcych jest niezbędne. Bardzo często jednakże osoby uczące się go borykają się z blokadą i boją się używać angielskiego w praktyce. Jak można się od tego uwolnić?  Angielski Skierniewice – tu z pewnością znajdziesz szkołę językową która pomoże Ci się przełamać.

Jak przezwyciężyć nieśmiałość w mówieniu po języku angielskim?

Zapoznaj się z prostymi sposobami, które na pewno pomogą ci osiągnąć większą płynność w mówieniu po angielsku.

  1. Czytanie na głos: jest to pierwszy krok aby zacząć mówić w języku angielskim. Tym sposobem przyzwyczaisz swoje mięśnie twarzy, język i pozostałe organy mowy do obcojęzycznych ruchów.

  2. Shadowing: jest techniką polegającą na powtarzania na głos słów a także całych zdań po osobie, która posługuje się angielskim. Takie ćwiczenia można wykonywać przykładowo podczas oglądania filmu, podczas słuchania podcastów lub słuchając muzyki. Usłyszysz wtedy swój głos brzmiący w języku angielskim i przyzwyczajaj się do niego.
  3. Scenki: ten punkt polega na wyobrażaniu sobie scenek w których mógłbyś się znaleźć między innymi w sklepie, na imprezie lub w restauracji. Udawaj, że rozmawiasz z kimś, ćwicz takie dialogi zarówno na głos, a także w myślach.
  4. Nagrywaj swój głos: warto korzystać z gotowców do powtarzania i nagrywania. Nie da się ukryć, że na samym początku może to być dziwne, ale po kilku godzinach na pewno przyzwyczaisz się do tego.
  5. Znajdź obcokrajowca do rozmawiania po angielsku:jest bardzo dużo aplikacji umożliwiających rozmawianie z obcokrajowcami. Oprócz tego dobrym wyjściem jest granie w gry na międzynarodowych serwerach i rozmawianie z obcokrajowcami