Najczęstsze fakty i mity o klimatyzacjiKiedy razem z nadejściem lata komfort pracy w biurze znacząco spada, a w domu ciężko nam odpocząć, warto rozważyć montaż klimatyzacji. Ta metoda ma coraz więcej zwolenników w regionie miast takich jak Sochaczew czy Skierniewice. Razem z popytem na urządzenia chłodnicze rozwinęło się dookoła tej kwestii wiele mitów, które możesz przeczytać w sieci. Dziś rozprawimy się z najpopularniejszymi z nich.

Informacje dzięki uprzejmości firmy clim-rem.pl.

Klimatyzator zużywa dużo prądu

Jeśli obawiamy się , że nasz budżet domowy ucierpi, warto zwrócić uwagę na klasę zużycia energii. Najlepsze urządzenia klimatyzacyjne uzyskały klasę A+++. Nowe klimatyzatory z inwerterem dostępne w Skierniewicach zużywają do 30% mniej prądu niż popularne urządzenia. W ofercie dostępne są też urządzenia klimatyzacyjne z funkcją samoczynnego dostosowywania trybu pracy, w wyniku czego nie będziemy się zamartwiać wysokimi rachunkami. 

Klimatyzacja szkodzi zdrowiu

Postawmy sprawę jasno – klimatyzacja prawidłowo użytkowana nie ma nieprzyjaznego wpływu na nasze stan zdrowia. Co więcej dostępne modele oferują system filtrowania powietrza, za co będą szczególnie wdzięczni osoby starsze. Aby tak było, powinniśmy jednak pamiętać o corocznym serwisowaniu naszego urządzenia. Warto to powierzyć to profesjonalnej firmie. Aby uniknąć przeziębienia i czuć się świetnie, temperatura w pokoju nie powinna być mniejsza niż 5-7 stopni od tej na zewnątrz.

Głośna praca klimatyzatorów 

Paręnaście lat temu klimatyzatory rzeczywiście były nadzwyczaj hałaśliwe, ale od tamtego czasu wiele się zmieniło. Producenci wyraźnie dopracowali swoje urządzenia. Pojawiły się jednostki typu split, które dzięki konstrukcji wentylatora potrafią pracować ciszej niż 19 dB. Informację o głośności pracy możemy ponadto wyczytać z naklejki energetycznej na urządzeniu lub zasięgnąć języka u eksperta.