Na czym polega rekuperacja i jakie są jej zalety?Rekuperacja jest coraz popularniejsza w rejonie Gdyni i całego Trójmiasta. Do skoku zapotrzebowania przyczynia się progres technologii budowlanych. Gdy nowopowstałe budynki stają się coraz lepiej ocieplane, zwykle montowane są szczelne okna, wymiana powietrza pomieszczeniu staje się trudnością. Przeczytaj, jakie są zalety rekuperacji i sprawdź, jak działa.

System działania rekuperacji

Najbardziej intuicyjną rzeczą, którą robi większość ludzi, jest otwarcie okien. Wiąże się to jednak ze sporą utratą ciepła w pokojach wietrzonych w ten sposób. Przychodzi do tego hałas oraz pyły z zewnątrz kłopotliwe dla osób z alergią, zwłaszcza kiedy chodzi o spore miasto takie jak Gdańsk czy też Gdynia. Rekuperacja to technologia wentylacji nawiewno – wywiewnej z odzyskiem ciepła. Dzięki wirnikom świeże chłodne powietrze, które zostaje zasysane do pomieszczenia zostaje ocieplone dzięki energii pobranej z powietrza, które zostało wyciągnięte z pomieszczenia. Proces ten odbywa się prawie nie słyszalnie oraz przy niewielkim zużyciu energii.

Plusy rekuperacji

dużą zaletą rekuperacji jest sprawa oszczędności. Rekuperacja umożliwia na oszczędność na koszcie za ogrzewanie nawet do 70%, dzięki temu, że nie wytraca się ciepło podczas wentylacji pomieszczeń. Dzięki użyciu filtrów masz możliwość rozkoszować się czystym powietrzem bez nieprzyjemnych zapachów czy hałasu. Jest to także wysoce ekologiczne rozwiązanie. Bez rekuperacji domy ekologiczne bądź pasywne nie są w stanie poprawnie działać. Największą zaletą rekuperacji jest jednakże jej dobroczynny wpływ na samopoczucie, dzięki świeżemu powietrzu o optymalnej temperaturze i wilgotności poczujesz się lepiej, Twój sen stanie się zdrowszy, poprawi się Twoja koncentracja, ciało i błony śluzowe będą prawidłowo nawilżone, a alergicy dostaną wolne od pyłków powietrze.

Rekuperacja – montaż

Aby rekuperacja funkcjonowała bez zarzutu, nieodzowny jest dobry projekt techniczny i fachowy montaż. Warto skorzystać z usług fachowej firmy działającej na terenie Gdańska. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się świeżym powietrzem przez długi czas.

Źródło: ecosynergia.pl