Kuchnie na wymiar czy ze sklepu?Przy tworzeniu nowej kuchni pewnie spotkałeś się z dylematem – meble projektowanie pod wymiar czy gotowe? Wybór nie jest wcale jasny. W tym tekście spróbujemy przybliżyć ci wady oraz zalety obu tych rozwiązań.

Meble na wymiar – personalizacja i funkcjonalność

Niekwestionowaną zaletą kuchni na zamówienie jest wariant personalizacji każdego fragmentu. Nawet w niewielkich i nieustawnych pomieszczeniach można stworzyć interesującą jak i praktyczną kuchnię. Nie da się ukryć, że stworzenie kuchni na wymiar wiąże się z większym kosztem. Na ostateczną cenę przyczynia się dobór tworzyw oraz wyposażenia szafek. Specjalista z biura projektowego Skamo – kuchnie na wymiar, który działa na terenie Gdańska i Gdyni, pomoże ci sporządzić rozwiązania dostosowane do ciebie. 

Meble gotowe – szybkie i budżetowe rozwiązanie

Rzecz jasna, że gotowe meble kupione w markecie meblowym są tańsze. Niemniej jednak jest to rozwiązanie przede wszystkim do sporych i funkcjonalnych lokali. Meble te są zazwyczaj wykonane z tanich materiałów, więc jeżeli nie zależy nam na jakości na lata wybierzmy tę opcję. Powodem przemawiającym na korzyść mebli prefabrykowanych jest czas oczekiwania. Zazwyczaj meble prefabrykowane są możliwe od ręki, gdy na kuchnię na zamówienie należy nieco zaczekać. Jednak produkty z marketu nie dają tak dużej możliwości personalizacji elementów, nie pomogą również ukryć potencjalnych krzywizn a także niedociągnięć pomieszczenia.