Jak zorganizować wycieczkę z przyczepą campingową?“Podróżować jest bosko” – śpiewała niegdyś Kora. W rzeczy samej małe i duże podróże mają swój urok i lubią je niemal wszyscy. Wiążą się z różnymi przygodami i pozostawiają wspomnienia na całe życie. Żeby zintensyfikować przeżywane wrażenia, ludzie wybierają przyczepy campingowe w Gdańsku.

Życie w trasie bądź zdalna praca to coraz częstszy wybór wśród ludzi. Zawirowania ostatnich miesięcy skłoniły wiele osób do zredefiniowania swojego życia. Decydując się na wycieczkę po Europie czy kraju przyczepą campingową ludzie chcą tym samym zwolnić tempo i bardziej cieszyć się życie(m).

Przyczepy campingowe i turystyka – wybierz sie na podróż życia

Przyczepy campingowe bądź kampery zdobywają coraz więcej zwolenników. Podróż nimi jest wygodna, a przy tym pojazdy te mają szereg zalet.

Rośnie także liczba przedsiębiorstw wynajmujących przyczepy campingowe. Gdańsk, Wrocław, Kraków – w niemal całym kraju rośnie zapotrzebowanie na tego typu pojazdy. Rynek reaguje – rośnie też podaż.

Przyczepy campingowe ze względu na swoją charakterystykę dają podróżnikom dużo niezależności. Duża mobilność ułatwia dostawanie się do nawet trudno dostępnych miejsc. Ponadto dzięki temu środkowi lokomocji nie trzeba dostosowywać się do godzin kursowania pociągów, autobusów czy samolotów. Jedziemy tyle ile chcemy i zatrzymujemy się wtedy gdy mamy na to ochotę.

Co więcej przyczepy campingowe mogą być domem na kółkach. Kuchnia, toaleta, łóżko – to tylko niektóre z elementów wnętrza przyczepy. Wiele ludzi przemierzając Europę przy okazji pracuje z perspektywy wozu.

Co musisz wiedzieć przed podróżą przyczepą campingową?

Wybierając się na wycieczkę przyczepą campingową trzeba się właściwie przygotować. Jest kilka kwestii, o których powinien pamiętać każdy ruszający w trasę.

Podstawową rzeczą jest sam pojazd. Nie każdego stać na zakup przyczepy lub kampera. Całe szczęście istnieje sporo firm, które wynajmują przyczepy campingowe. Gdańsk, dla przykładu, jest miastem, gdzie takich przedsiębiorstw jest kilkanaście.

Podróż ma być bezpieczna. Dlatego trzeba zadbać o ubezpieczenie podróżne. Obligatoryjnie trzeba też sprawdzić stan techniczny pojazdu. Długa trasa wymaga, żeby wszystkie elementy ze sobą współgrały.

Logistyka podróży to kolejny punkt obowiązkowy przy organizacji wycieczki objazdowej. Powinniśmy zaznajomić się z mapami i regułami panującymi w danych krajach, tak, by nic nie było w stanie nas zaskoczyć. Warto też postarać się o ekwipunek – środki higieniczne, prowiant czy podstawowe narzędzia.

Przyczepa campingowa – bądź sterem, żeglarzem i okrętem

Przyczepa campingowa to świetne rozwiązanie dla nomadów, jednak nie wszędzie nią zaparkujemy. Warto sprawdzać gdzie istnieje możliwośc zaparkowania takiego pojazdu. W internecie jest dosyć sporo grup, gdzie podróżnicy dzielą się różnymi poradami co do miejsc odpoczynku.

Istnieje też niemało pól kempingowych, gdzie za niewielką opłatą można parkować przyczepy campingowe. Gdańsk wiedzie prym pod tym kątem w swoich okolicach. Jednakw sąsiednich miejscowościach również powstają nowe miejsca.
Pola kempingowe to też dostęp do elektryczności czy ciepłej wody, której czasem podróżnikom może brakować, kiedy opierają się na przyczepie campingowej. Warto mieć to na uwadze.