Jak odkryć swoją czakrę?W dzisiejszych czasach towarzyszy nam ciągły pęd. W obliczu zewsząd dopadających bodźców, często zapominamy o duchowej sferze naszego życia. Coraz częściej brak nam czasu na refleksję, spokojny oddech. Prowadzi to do przytłaczającego stresu i może być przyczyną problemów ze zdrowiem.

Naszym zadaniem jako ludzi jest poszukiwanie miejsc, które mogą dać spokój i chociaż na moment zapomnieć o codziennych niepokojach. Pomagają w tym podróże, medytacja, odpowiedni wgląd wewnątrz swojej duszy. Miejsca mocy w Indiach są dla przykładu często poszukiwanym odpoczynkiem od zgiełku świata.

Czym są czakramy ziemi i jakie mają znaczenie dla naszej(go) percepcji? Gdzie znaleźć miejsca mocy w Indiach i jak je wykorzystać dla swoich potrzeb?

W jaki sposób czakramy ziemi pomagają nam być lepszymi ludźmi?

Według tradycji czakry w ludzkim ciele pełnią rolę ośrodków energetycznych. Wszelkie nasze zachowania czy myśli mają na nie wpływ. Człowiek ze zdrowymi czakrami, które usytuowane są wzdłuż kręgosłupa, cechuje się witalnością.

Zakłócone czakry mogą być z kolei przyczyną schorzeń i złego samopoczucia. Dlatego tak ważne jest by regularnie zaglądać w głąb swojej duszy i szukać tam harmonii.

Zaburzona czakra może być otwierana na różne sposoby. Można jej szukać poprzez medytację czy właściwą dietę. Warto wiedzieć, że na Ziemii istnieją miejsca mocy w Indiach, które cechują się intensywnym ładunkiem energetycznym. Określa się je mianem czakramów ziemi. Dają one szansę zregenerować energię i nadać życiu korzystny bieg.

Naturalne pole energetyczne, które przejawiają miejsca mocy w Indiach mają niebagatelny wpływ na działanie całej ludzkości. Pozwalają one zachowywać balans. W ludzkim wnętrzu czakry występują wzdłuż kręgosłupa, w świecie wygląda to nieco bardziej rozległe – można znaleźć aż 156 miejsc czakralnych. Gdzie je znaleźć?

Gdzie występują czakramy ziemi?

Czasem w poszukiwaniu mentalnej harmonii trzeba przejść długą drogę. Czakramy Ziemi są zróżnicowane geograficznie – miejsca mocy w Indiach i w Polsce występują i zainteresowani bez trudu je odkryją.

Przykładowo specjaliści mówią o Jasnej Górze w Częstochowie i wzgórzu wawelskim w Krakowie jako o takich miejscach. Zgodnie z teorią miejsca mocy połączone są przebiegającą wzdłuż nich linią energetyczną.

Wizyta w tego typu miejscach wpływa korzystnie na samopoczucie Pozwala również rozwijać potencjał duchowy i dzięki temu odkrywać samego siebie. Istnieją także dowody świadczące o leczniczym wpływie, jaki niosą miejsca mocy w Indiach i nie tylko.

Będąc w takim miejscu warto oddać się medytacji. Najczęściej są to punkty otoczone przez naturę, w związku z tym poczucie pojednania z nią może wejść na jeszcze wyższy poziom.

Poznaj siebie

Miejsca mocy w Indiach i nie tylko wspomagają odkrywanie swojego jestestwa. Jest to niezwykle ważne w zdominowanym przez technologię i hałas świecie. Medytacja i odkrywanie swojej własnej duszy pozwala nie zwariować i zachować na powierzchni prawdziwe wartości.

Z pewnością odwiedzając czakramy Ziemi i poszukując ich łatwiej będzie nam otworzyć naszą czakrę. Dzięki takim działaniom możemy być bardziej efektywni, szczęśliwsi i zdrowsi.
Powiedzenie mówi: “w zdrowym ciele – zdrowy duch”. Warto jednak być świadomym, że odwrócenie tej sentencji też jest niezwykle trafne: “zdrowy duch to zdrowe ciało”.