Z jakich względów warto wybrać meble z metalu do salonu?metalowe krzesła

Urządzając wnętrze czasami wybór mebli może być bardzo trudny. Szczególnie że w sklepach dostępne są nie tylko różne modele, ale również materiały. Nieustannie bardzo dużą popularnością cieszą się meble z metalu. Choć kojarzą się one głównie z nowoczesnymi wnętrzami, to sprawdzą się przy większości pomieszczeń, a dodatkowo mają wiele zalet. Z jakiego powodu warto postawić na metalowe meble?

Partnerem tekstu jest producent metalowych mebli z Warszawy – Stalovnia.

Meble metalowe – główne zalety?

Metalowe meble mają mnóstwo zalet, z tego powodu warto zakupić je do swojego salonu.

  • Meble z metalu charakteryzują się dużą wytrzymałością. Metal rzadko ulega zniszczeniu – zakup mebli z metalu będzie świetną inwestycją na lata.
  • Meble z metalu można wygodnie czyścić. Utrzymanie metalu w czystości i utrzymanie należytej higieny nie jest trudne. Nie są konieczne również żadne dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne, jak na przykład impregnacja.
  • Metal może być wykorzystywany w rozmaitych wystrojach. Meble z metalu można łączyć z różnymi materiałami oraz są uniwersalne.
  • Meble metalowe spotykane są w różnych kolorach. Za pomocą malowania proszkowego meblom nadawane są rozmaite kolory – zwykle jest to czerń, biel, a także pastele czy intensywne czerwienie, błękity lub zielenie.

metal w salonie

Wystrój wnętrz – do jakich stylów stosowany jest metal?

Meble z metalu nie stawiają praktycznie żadnych ograniczeń, a ze względu na funkcjonalność sprawdzają się w każdym wnętrzu – liczy się tylko kreatywność projektanta. Przeważnie jednak towarzyszą wnętrzom w prostych i minimalistycznych stylach.

  • Wnętrze w stylu nowoczesnym to między innymi duża prostota oraz brak wielu dekoracji. Nieskomplikowane powierzchnie z metalu doskonale więc sprawdzą się w nowoczesnym wnętrzu. Dużym atutem będzie też wielofunkcyjność mebli.
  • Minimalistyczne wnętrze charakteryzuje się dużą funkcjonalnością i użytecznością znajdujących się w pomieszczeniu przedmiotów – nie ma mowy o zbędnych zdobieniach czy dekoracjach. Metalowe meble w minimalistycznym salonie będą szare, białe lub czarne i niezbyt skomplikowane.
  • Styl industrialny przypomina trochę swoim klimatem fabryki. Wybierając meble industrialne warto stawiać na niepowtarzalność i prostotę. Doskonale sprawdzą się więc metalowe meble.

Z czym łączyć metal w aranżacji wnętrz?

Meble wykonane z metalu przeważnie wyróżniają się prostotą. Materiał estetycznie będzie prezentował się w towarzystwie surowego drewna – przykładowo z akacją czy dębem. Lekkości doda konstrukcji również szkło, z tych względów warto sięgać po meble ze szklanymi dodatkami.