Co koniecznie warto wiedzieć na temat rolet plisowanych?Plisy okienne cieszą się coraz większą popularnością ze względu na swoje liczne zalety. Świetnie zastępują zwykłe rolety. W Warszawie można obecnie znaleźć wiele firm zajmujących się realizacją plis okiennych. Niemniej, żeby znaleźć odpowiednie plisy okienne, powinno się zwrócić uwagę na kilka podstawowych aspektów. Czym są plisy okienne? Co zdecydowanie powinno się o nich wiedzieć? Jakie są ich główne zalety? Jak wybrać dobre rolety plisowane?

Żaluzje plisowane – czym tak właściwie są?

Plisy okienne nazywane są też żaluzjami plisowanymi. Ich celem jest osłonięcie szyb, co jest możliwe dzięki rozkładanemu materiałowi. System składa się dzięki listewce oraz możliwe jest ustawienie jej w dowolnej konfiguracji panując nad ilością przepuszczanego światła. Żaluzje mogą być wykonane z różnych materiałów – zwykle wykorzystywane są różne tworzywa sztuczne takie, jak na przykład poliester. 

Inwazyjny i nieinwazyjny sposób montażu żaluzji

Rolety można założyć na dwa sposoby – inwazyjny i bezinwazyjny. Montaż inwazyjny wymaga wywiercenia dziur w ramie okna. Rolety plisowane sprawdzą się do każdego rodzaju i kształtu okna i będzie można je otworzyć na oścież. Alternatywą jest montaż bezinwazyjny. Mnóstwo osób wybiera go, ponieważ nie ma potrzeby robienia dziur w listwach. Montaż jest możliwy dzięki odpowiednim zaczepom, które zakłada do ramy okna. Zaczepy są zdecydowanie tańszym rozwiązaniem, jednak powinno się wiedzieć, że mogą być mniej wytrzymałe. 

Jakie są dostępne typy żaluzji plisowanych?

Na rynku dostępne są rozmaite typy rolet plisowanych. Najczęściej kupowane są klasyczne rolety, które nadają się do prostych ram. Kolejnym rozwiązaniem będą żaluzje, które sprawdzą się w oknach dachowych. Dodatkowo rolety zakłada się do nietypowych okien – sprawdzają się przykładowo do ram ram okrągłych lub skośnych. 

Dlaczego plisy okienne są tak często wybierane?

Dzięki żaluzjom plisowanym można regulować stopnień dopływu światła. W przeciwieństwie do tradycyjnych rolet możliwe jest zasłonienie wybranej częściokna – przykładowo tylko połowę. Następną zaletą jest bardzo proste użytkowanie. Rolety nie ważą dużo, są solidne oraz wyglądają się ładnie, dzięki temu sprawdzają się w większości pomieszczeń. Świetnie pasują do wystroju, ponieważ można wybrać modele nie tylko w rozmaitych kolorach, ale też wzorach. Dużo klientów wybiera plisy okienne zrobione z materiałów termoizolacyjnych – zimą nie ucieka z pomieszczenia ciepło, a latem nie dostają się do niego promienie słoneczne.

Jak wybrać dobre żaluzje plisowane?

Znalezienie najlepszych plis okiennych jest stosunkowo proste, wystarczy tylko zwrócić uwagę na parę podstawowych parametrów. Po pierwsze powinny być one dopasowane do kształtu oraz wielkości ramy okiennej. W czasie wybierania nie należy pominąć też materiału, z którego zostały zrobione plisy. Według własnych preferencji oraz wystroju wnętrza dobrze jest dopasować kolor oraz wzór.
Przy kupowaniu dobrych żaluzji plisowanych koniecznie dobrze jest zwrócić uwagę na producenta, ponieważ to właśnie on jest gwarancją najwyższej jakości produktów. Mnóstwo osób decyduje się na markę PIOGAL – plisy. Marka jest rzetelna oraz godna zaufania, a także można spodziewać się szybkiej realizacji. Za wyborem firmy PIOGAL – plisy w Warszawie przemawia nie tylko jej wieloletnia obecność na rynku, ale również wiele pozytywnych opinii.