Architekt wnętrz w Poznaniu – oto jego praceW dzisiejszym wpisie opisujemy wspaniałe projekty przygotowane przez Home Plan – architekta wnętrz z Poznania.

Kancelaria adwokacka w Poznaniu

W pokoju widnieją przeszklone drzwi a także ściany oraz okazałe okna z drewnianymi futrynami. Na skutek tego lokal jest rozświetlony. Przy każdym oknie zawieszone są grafitowe zasłony. W centralnej części pomieszczenia postawiony został spory ciemnoszary stół, a wokół stołu jasne krzesła na metalowych nogach. Blisko wyjścia na balkon w ścianie jest umieszczony regał na książki. Regał posiada 6 półek i jego drewno ma kolor ciemnego brązu. Architekt wnętrz sprytnie wsadził go w ścianę, przez to nie zajmuje wcale przestrzeni.

Na suficie powieszone zostały dwie czarne lampy. Wyglądają trochę jak wielki plażowy kapelusz albo parasol przeciwsłoneczny. Mają włożone spore żarówki, dzięki czemu tuż jak na zewnątrz jest ciemno pokój może być dobrze oświetlony.

Mieszkanie dwupoziomowe w Poznaniu

Parter lokalu w Poznaniu składa się z dużego pokoju połączonego z kuchnią. Ujrzymy w nim niesamowicie użyteczne parapety, które pełnią też funkcję stołu kuchennego. Przy białych parapetach ustawiono 2 wysokie, barowe stołki a w trakcie siedzenia przy nich można obserwować jak wygląda dzień na zewnątrz. Pod parapetem w kuchni została zamontowana szafka w kolorze białym – tak jak każdy inny mebel w kuchni. Zaraz nad zlewem i ladą zamontowano półkę, dzięki czemu kuchnia dostała ekstra przestrzeń na kwiaty doniczkowe i nieduże rzeczy, które są często używane. 
Kuchnia została zgrabnie rozgraniczona od części wypoczynkowej przez zastosowanie innej podłogi – w kuchni są interesujące kafelki w kształcie sześciokątów i na dodatek mające różne odcienie szarości. W pokoju wypoczynkowym inaczej niż w kuchni jest podłoga drewniana. W części salonowej, ale tuż przy kuchni postawiono duży czarny stół, a dostawione są do niego różne krzesła – są one czerwone, białe jak i czarne. Tuż nad stołem powieszona została lampa w kolorze białym, która oprócz ładnego wyglądu jest też praktyczna i możliwe jest jej przemieszczenie w pozostałe fragmenty pokoju. W części wypoczynkowej parapet także nie jest niepraktyczny – wszędzie zostały postawione kwiaty a na dodatek została pod nim stworzona biblioteczka.
Na wprost kuchni obok ściany ulokowana została ciemnoszara kanapa – narożnik. Tuż przed nią położono za to modny dywan w kolorach szarości i z azteckimi rysunkami. Na dywanie stoi stolik kawowy, która ma barwę jasnego brązu, a popielaty bieżnik perfekcyjnie łączy się z kanapą i dywanem. Tuż obok kanapy ustawiono lampę stojącą, która sprawia, że nawet po zmroku zaczytanie się w lekturę nie będzie sprawiało problemu. Tuż obok lampy znajdują się modne drewniane schody z białą balustradą, które zaprowadzą Cię na drugie piętro mieszkania w Poznaniu.

Mieszkanie w Poznaniu

W lokalu w Poznaniu architekt wnętrz z Home Plan oddał się organizowaniu łazienki. Powieszone zostały tam nowoczesne czarne kafelki. Kafelki nie są standardowymi kwadratami, ale mają formę rombu i są ułożone na ścianie na zmianę, tak, że tworzą strzałki w dół i górę. W łazience wstawiono białą szafkę z czarnym blatem, a na nim biały prostokątny zlew z metalicznym wysokim kranem. Tuż nad zlewem architekt wnętrz zdecydował się powiesić okrągłe lustro, a przy nim czarną lampę – kinkiet. 
Na dodatek w lokalu w Poznaniu Home Plan postanowiło postawić dużą białą szafę, która ciekawie oddziela przedpokój od pokoju do wypoczynku. Szafa ta ma drewnianą dziurę, która została zmieniona w siedzisko, na którym można na przykład ubrać się, ale jest też wieszakiem na płaszcze a także torebki.

Dom z basenem

W domu z basenem architekt wnętrz zdecydował zostawić betonowy sufit. Idealnie pasuje on zarówno do salonu jak i pokoju dziecięcego. W salonie pięknie harmonizuje się to z kominkiem oraz przestrzenią do trzymania drewna oraz szarą kanapą. W dodatku dom posiada podłogi w kolorze ciemnego drewna i ogromne okna, które zostały zamontowane na całej ścianie. Do betonowego sufitu doskonale dobrane są żaluzje, które znajdują się w oknach.
Identyczne żaluzje i panele widnieją również w pokoju dla dziecka, w którym przyklejona jest biało-szara tapeta, ukazująca drzewa. Pod ścianą z tapetą architekt wnętrz postanowił ulokować białe łóżko w kształcie domku. Na środku pomieszczenia za to ulokowany został biały dywan a także różnokolorowe poduszki. Wszystkie barwy idealnie ze sobą współgrają i pomimo zastosowania dużej ilości bieli i szarości – pokój jest wesoły.