Okna z drewna czy z plastiku?

Jakie okna kupić?

Okna drewniane są uważane za okna przestarzałe, jakie należy powymieniać na okna nowszego typu. Czy to stwierdzenie jest prawdziwe? Owszem, choć nie do końca. Możemy w dzisiejszych czasach zauważyć znaczny wzrost popularności okien drewnianych. Czy to dobre rozwiązanie?

Konstrukcja a praktyczność w użyciu

Okna drewniane w swojej budowie nie są złe, ale gdy stawiamy na takie zastosowanie, ma to związek przede wszystkim z naszymi upodobaniami estetycznymi. Okna wykonane z drewna potrzebują bowiem zdecydowanie więcej pracy, by utrzymać je w nienagannym stanie i chociaż oferują dość komfortowe właściwości chociażby w kwestii szczelności i izolacji termicznej, są one drogie mimo wszystkich ich zalet.

Mądrzejszym i bardziej ekonomicznym rozwiązaniem są okna z plastiku, jak również okna z aluminium, chociaż to jest oddzielne zagadnienie. Okna plastikowe są niedrogie i dobre, a jeśli potrzebujemy wyższej jakości estetycznej, ponieważ nowatorski minimalizm typowych okien nie odpowiada, można zakupić okna ze specjalnymi okleinami imitującymi drewno. Zastosowanie takich rozwiązań podnosi cenę zakupu okna jedynie o minimalną kwotę.

Chcesz wiedzieć więcej na temat okien? Zobacz tutaj: okna Mińsk Mazowiecki, okna grodzisk mazowiecki oraz: okna Pruszków