Jakie są rodzaje linii kroplujących?

Linie kroplujące są często stosowane w uprawach rolnych. Firma Watermil zna ten świat od podszewki, ze względu na długi staż w branży. Podejmij świadomy wybór w oparciu o rzetelne informacje, przy jednoczesnej gwarancji, że cena nie nadwyręży budżetu. Producent zadbał, aby jego wyrób był najwyższej jakości i spełniał oczekiwania klienta. Nawodnienie roślinności jest bardzo ważne, ponieważ jest to jedna z podstawowych rzeczy potrzebnych im do przetrwania.

Dlaczego decydujemy się na położenie linii kroplującej w ogródku

Każdy ma inny powód na zastosowanie tego typu rozwiązania. Część osób jest zbyt zajęta na tego typu rzeczy inni musieliby poświęcać bardzo dużo czasu na zadbanie o rośliny na tak dużej powierzchni. Przy podejmowaniu decyzji o zakupie linii kroplującej dużo osób sugeruje się zaoszczędzonym czasem i wygodą.

Jak działa linia kroplująca

W skład linii kroplującej wchodzi rura polietylenowa z włożonymi kroplówkami, która układa się w otoczeniu roślin. Gwarantuje to równomierne nawodnienie, a także jest nośnikiem nawozu. Ten system pozwala także zaoszczędzić energię oraz wodę. To nie koniec dobrych stron, linia kroplująca nie stwarza także środowiska chorób grzybiczych, dzięki czemu możesz być spokojny o swoje uprawy.

Zobacz: https://watermil.pl/linia-kroplujaca/

Czym się sugerować podczas wyboru linii kroplującej?

Na początku musisz zwrócić uwagę czego oczekujesz od instalacji do nawadniania roślin. Jest to automatyczny system, który podlewa strefę korzenną z bardzo dużą precyzją. Rośliny otrzymują  stałe niewielką dawkę wody. Jest to optymalne rozwiązanie, ponieważ rośliny mają do niej stały dostęp w odpowiedniej dawce. Są dwie możliwości przy wyborze rodzaju linii kroplującej.

Z kompensacją ciśnienia czy bez?

Jest różnica pomiędzy liniami w kompensacji ciśnienia. Linie, które nie mają kompensacji ciśnienia działają w ten sposób, że gdy wzrasta ciśnienie to proporcjonalnie rośnie wydajność kroplownika. Jest to prosto zbudowany produkt, który spełni bardzo dobrze swoją najważniejszą funkcję.  W przypadku tej linii ważna jest odległość, ponieważ musisz mieć na uwadze, że im dalej źródła wody tym mniejsze jest ciśnienie. W drugim modelu, gdy linia posiada kompensację ciśnienia to bez względu na poziom ciśnienia wydajność jest stała. Ten model różni się poziomem innowacyjności od poprzedniego ze względu na element kompensujący ciśnienie. Posiada on także emitery zapewniające taki sam wypływ wody na całej długości.

To, który zestaw kroplujący jest bardziej funkcjonalny dla Twojej działki zależy od rozstawu sadzonek i Twoich wymagań.